Geniet volop van de natuur in het westen van Canada en trek er met een camper op uit. Maar zonder gedoe: jouw campingplekken zijn al voor je gereserveerd op de mooiste plekken en in de nationale parken. Je bezoekt alle hoogtepunten zoals Revelstoke, Banff, Jasper en Wells Gray. Ga wandelen in de natuur. Je neemt de ferry naar Vancouver Island, ziet reusachtige bomen, misschien wel walvissen en sluit de roadtrip af in de boeiende steden Victoria en Vancouver.
Deze reis is een voorbeeld van wat er mogelijk is. Onze ervaren reisexperts hebben deze reis met uiterste zorg samengesteld. Het reisprogramma kan volledig worden afgestemd op jouw persoonlijke voorkeuren. Of je nu een paar dagen langer of korter wilt blijven, extra excursies wilt toevoegen, of een wijziging in de route wenst – geen enkel probleem, we staan klaar om het naar jouw wensen aan te passen!
Wij vinden Vancouver de leukste stad aan de westkust van Canada. De stad en omgeving hebben veel te bieden. Het is een relatief jonge stad met veel moderne architectuur. Bezoek zeker de Lookout Tower. Een glazen lift tilt je 160 meter de hoogte in. Vanaf de top heb je een prachtig uitzicht op besneeuwde bergtoppen, Granville Island en groene heuvels.
Wat dichterbij zie je de leuke wijk Gastown; je gaat daar vast een keer een terrasje pakken. De sfeer uit de pionierstijd van de aanleg van de Canadian Pacific Railway kun je hier proeven. Hier staat ook de bekende oude stoomklok, die elk kwartier een melodietje ‘ fluit’.
Overnachting in Vancouver.
Je gaat op eigen gelegenheid van het hotel naar de ophaallocatie van de camper.
Je haalt je camper op bij de camperverhuurder. De komende dagen ga je met je tijdelijke onderkomen op pad.
In Canada zijn tal van nationale en provinciale parken. Voor alle parken geldt dat je toeslag moet betalen om hier te mogen verblijven. Met het geld worden de parken onderhouden. Voor alle Nationale Parken kan dit éénmalig met de Nationale Parkenpas, de ‘Discovery Pass’. Deze pas geeft 12 maanden toegang tot meer dan 100 nationale parken in Canada. Ook geeft deze toegang tot de Historical Sites. Een Discovery Pass is van toegevoegde waarde als je 6 dagen of meer een bezoek brengt aan een National Park of Historical Site.
Vanuit Vancouver rijd je via de Sunshine Valley Road naar Manning Provincial Park.
Het Manning Park was het leefgebied van Native Americans, waar nog veel sporen van overgebleven zijn. Het is nu het leefgebied van veel verschillende vogels, marmotten, bevers, herten en beren. De flora en fauna is in dit gebied zeer divers. Er zijn meerdere wandelroutes te maken. Korte wandelingen voeren je langs Beaver Pond. De ideale plek voor het spotten van vogels. Of werp een blik op de Verenigde Staten. De Monument 83 Trail komt uit bij een uitkijktoren vanwaar je uitzicht hebt op de Verenigde Staten.
Overnachting op een camping.
Een spectaculaire rit van Manning Provincial Park door de bergen naar het wijngebied. Je rijdt door de beboste valleien van de majestueuze Cascade Mountains. Kies vanaf het plaatsje Keremeos voor de zuidelijke route, langs vele wijnboerderijen. Wat een verschil als je aankomt in de warme Okanagan Vallei.
Voor een zonnig verblijf zit je in Oliver wel goed. Met zo’n 2.000 zonuren per jaar is Penticton / Oliver omgeving een perfecte omgeving voor het produceren van wijn. De vallei staat vol met druivenvelden. Een bezoek aan een wijngaard en een wijnproeverij is dan ook een aanrader. Bezoek Penticton, dit ligt tussen 2 meren in, het Okanagan-meer en het Skaha-meer. Het Skaha-meer is geliefd bij vogelspotters. Of ontspan aan Sunny Beach bij het Okanagan-meer.
Overnachting op een camping.
Langs betoverend mooie meren en door een landschap met glooiende heuvels rijd je van de wijnregio naar Christina Lake, vlakbij de grens met de USA. Volg de Crowsnest Highway.
Christina Lake is een bijna tropisch aandoende bestemming met een helderblauw meer met een zandstrand. Maar dan ineens zie je de sneeuw op de achterliggende bergen, je ziet wilde dieren zoals elanden en beren, een watervliegtuig landt in het water. Dit is wel degelijk Canada. Christina Lake is het warmste meer van Canada. Er is genoeg te beleven op en rond het water. Of je het nu bij wandelen en fietsen houdt, of een paardrijtocht gaat maken of wild gaat spotten. Huur een kano om de omgeving vanuit een ander oogpunt te zien. Wist je dat dit gebied ’s winters een zeer geliefde skibestemming is?
Overnachting op een camping.
Je vervolgt je weg over de Crowsnest Highway naar de West-Kootenays. Het is geen lange tocht vandaag, dus je hebt alle tijd om van de omgeving te genieten en een wandeling te maken.
In de Selkirk Mountains aan het meer van Kootenay ligt het stadje Nelson. Het is leuk om even door het centrum met de oude gerestaureerde gebouwen te slenteren. Neem vervolgens plaats in één van de cafés of restaurants in Baker Street. Voel je je schuldig dat je nog niets cultureels hebt ondernomen vandaag? Ga dan naar het Touchstones museum. Alleen al het gebouw, een oud postkantoor, is een bezoekje waard. Er is een aantal wandelroutes uitgezet rond Nelson.
Overnachting op een camping.
Maak van de route van vandaag een echte excursie-dag met veel stops onderweg. Rijd eerst naar de stomende (!)grotten van Ainsworth. Ondergronds zijn warmwaterbronnen, waarin je je kunt onderdompelen tussen de kalkstenen muren van de grot. Maar ook boven de grond zijn er diverse baden en vanuit het water heb je dan een fantastisch uitzicht over de bergen en de rivier in de omgeving. Kaslo is een lieflijk dorp dat “a vintage silver dollar in the West Kootenay’s pocket” wordt genoemd. Het ligt verstopt tussen de bergen, er is een snelstromende rivier en een fotogeniek meer. Door naar Sandon, nu een spookstadje, maar ooit welvarend vanwege een zilvermijn. Langs de Arrow Lakes rijd je de bergen in.
Aan de Columbia-rivier ligt het plaatsje Revelstoke. Dit is de uitvalsbasis voor een bezoek aan Mount Revelstoke National Park. Een afwisseling van valleien, weides, velden en bergen met besneeuwde toppen zijn kenmerkend voor dit gebied. Er zijn verschillende wandelroutes, voor zowel korte als lange wandelingen. Of ga met de auto naar de top van de berg en stop bij de uitkijkpunten onderweg.
Overnachting op een camping.
Deze dag is ter vrije besteding. Er zijn diverse wandelroutes, voor zowel korte als lange wandelingen. Of ga met de auto naar de top van de berg en stop bij de uitzichtpunten onderweg.
Overnachting op een camping.
Vanuit Revelstoke reis je naar Banff National Park. Een fantastische route door de bergen met veel mooie stopmogelijkheden onderweg. Je rijdt dwars door Glacier National Park over de Trans Canada Highway om vervolgens via Yoho National Park en Lake Louise uit te komen bij Banff National Park. Stop bij één van de grootste watervallen van Canada, de Takakkaw Falls.
Witte bergtoppen en groene bossen reflecteren in de meren en rivieren van het Banff National Park. Er is veel te doen dus dat wordt keuzes maken. Onze tip: ga bij aankomst direct naar het Visitor Center in Banff. Want buiten alle highlights die natuurlijk als tip gegeven worden, zijn er zoveel mooie andere plekken en wandelroutes te vinden.
Banff Village is een gezellig dorp. De Bow-Rivier stroomt hier doorheen. Huur een fiets en rijd lang de rivier naar het Fairmont Banff Hotel, een gigantisch kasteel uit 1888 dat nu als luxueus hotel fungeert. Maak een klimmetje via de Tunnel Mountain Road en kijk uit over de rivier en de groene bossen. Ga aan het einde van de dag langs de winkels en stil je honger in één van de restaurants.
Overnachting op een camping.
Een volle dag om op pad te gaan. Als je vroeg vertrekt, raden we aan om naar de Johnston Canyon te gaan. Wandel door de smalle kloof naar de watervallen. Het is op de route naar Lake Louise. Dit grote en fotogenieke gletsjermeer wordt omgeven door groene bergen, rotsen en witte bergtoppen. Kabbel met een kajak over het rustige strakblauwe water. Er zijn diverse wandelroutes bij het meer. Naast Lake Louise ligt nog een mooi meer; namelijk Moraine Lake. Maak de wandeling omhoog en zie de bergen weerspiegelen in het heldere water.
Dichter bij Banff Village blijven vandaag? Neem dan de Gondola naar de top van de Sulphur Mountain met uitzicht op 6 verschillende bergtoppen.
Houd je ogen goed open. In dit nationale park leven beren en wie weet kom je die onderweg wel tegen.
Overnachting op een camping.
Vanuit Banff National Park rijd je naar Jasper National Park. Een mooie route via Bow Valley Parkway en de Icefields Parkway. Maak zeker een stop bij Mount Columbia voor een bezoek aan de immens grote gletsjer. Bij voldoende tijd kun je de gletsjer op of over het glazen plateau, de Skywalk, lopen voor een ruimtelijk uitzicht.
Kenmerkend voor het Jasper National Park zijn hoge besneeuwde bergtoppen. Diverse kleine en grote meren zijn hier te vinden en het is de leefomgeving van de beren, wolven en elanden.
Neem de Jasper Skytram om de omgeving van bovenaf te bekijken. Je hebt een weids uitzicht op weg naar de top. Kijk goed, wellicht zie je een beer onderweg!
Het dorp Jasper is klein en sfeervol. Er zijn uiteraard voldoende toeristenwinkels maar ook restaurants. De lokale bierbrouwerij vonden wij erg gezellig om een hapje te eten ’s avonds.
We raden aan om bij aankomst het Visitor Center te bezoeken. Rondom het dorp kun je wandelen langs de rivier. Er is een leuke route van circa 8 kilometer. Maar ook veel andere mooie wandelroutes en excursiemogelijkheden zijn hier te vinden.
Overnachting op een camping.
Een volle dag voor de omgeving van Jasper. Ga in de ochtend naar Maligne Canyon. Hier zijn kalkstenen rotsmuren van wel 50 meter. Via diverse loopbruggen wandel je langs de wanden om uiteindelijk bij de Maligne-rivier uit te komen.
Je hebt voldoende tijd om daarna door te rijden naar Medicin Lake. Er is langs de weg een plek om te stoppen voor een fotomoment.
Nog iets verder doorrijden en je ziet het Maligne Lake. Dit is het meest gefotografeerde meer van Jasper National Park. En dat is ook wel logisch, want het uitzicht op de hoge bergen met het kleine Spirit Island op de voorgrond, is de moeite waard. Je kunt met een boot een tocht maken over het meer. Of maak een korte, relatief vlakke wandeling om het meer vanuit diverse oogpunten te aanschouwen.
Overnachting op een camping.
Je rijdt vanuit Jasper National Park naar Wells Gray Provincial Park. Als je Jasper uitrijdt, kom je langs Mount Robson, de hoogste berg van de Canadese Rockies.
Als je watervallen wilt zien, zit je goed in het Wells Gray Provincial Park. Er zijn maar liefst 250 watervallen te vinden. Vanuit het dorp Clearwater betreed je dit Provincial Park. Een enorm uitgestrekt gebied waar je de Clearwater-rivier volgt. Maak diverse korte en lange wandelingen.
De absolute must van dit park is een bezoek aan de Helmcken Falls. Een groene muur van bomen steekt uit boven de grijze vulkanische rotswand. De witte waterval stort wel 140 meter naar beneden en dat is ook te horen.
Iets minder hoog zijn de Spahats Creek Falls. Hier kijk je uit op de waterval, maar ook op de enorme canyon die hier ontstaan is. Nog tijd en zin om te wandelen? Ga richting de Moul Falls. Het is de enige waterval waar je achter de muur van water kunt komen.
Overnachting op een camping.
De Clearwater-rivier is de plek om zalm en beren te spotten. Ga naar de Dawson Falls. Je kunt hier langs de rivier een wandeling maken. In het najaar zwemmen de zalmen terug de rivier op. Daarbij springen ze het water uit om bij de watervallen verder te komen. Een uitgelezen kans voor beren om de zalm te vangen.
Raften op de rivier is ook een goede manier om de omgeving te verkennen. Mogelijk zie je beren langs de waterkant.
Overnachting op een camping.
Een lange, maar leuke rit. Je gaat een stap terug in de tijd en waant je in het Gold Rush-tijdperk. Historische gebouwen staan aan de kant van de weg. Rond 1860 werd hier de Cariboo Wagon Road aangelegd. Meer dan 10.000 pioniers gingen je voor over deze route.
Loop over de oude houten suspension brug aan de rand van het dorp. Zit de reusachtige visarend hier nog op zijn nest? Maak je een wandeling langs de oevers van het Seton Lake en het Lillooet Lake. Of rijd je naar het South Chilcotin Mountains Provincial Park voor een leuke hike. En daarna tijd voor een borrel. Wijn? Ja, wijn! Opvallend is het Fort Berens-wijnhuis en de wijngaarden in deze omgeving. Dan mag een proeverij natuurlijk niet overgeslagen worden.
Overnachting op een camping.
Een korte rit van Lillooet naar Whistler. Daarom is er genoeg tijd om van het mooie landschap van de Coastal Mountains te genieten en te stoppen bij Duffey Lake en Joffre Lakes. Maak een wandelingetje om je benen te strekken.
In de wintermaanden is Whistler een groot skigebied, maar in de zomer is het dé plek voor mooie wandelingen, uitzichten op de witte bergtoppen, blauwe meren en mountainbiken. Whistler was evenals Vancouver en Calgary de bestemming voor de Olympische Winterspelen van 2010. Het is een dorp waar je echt even in het toeristische leven stapt. Er hangt een gezellige sfeer en het vormt daarmee een leuke afwisseling met een verblijf in de natuurparken van Canada.
De Blackcomb Mountain is het skigebied van Whistler. Het hele jaar door kun je met de gondelbaan naar boven. Het is het leefgebied van beren dus altijd goed om je heen speuren vanuit de lift! Vanaf de top kun je diverse kanten op lopen.
Overnachting op een camping.
Een vrij korte rit van het hotel in Whistler naar de ferry-afvaart bij Vancouver.
Je vaart van Vancouver, vanuit de Horseshoe Bay haven, naar Nanaimo waar je aankomt in de Departure Bay haven.
Je rijdt van de ferry-afvaart van Nanaimo naar je hotel in Parksville..
De plaats Parksville is vooral bekend vanwege de zandstranden. Het is een aangename plaats om je rondreis te onderbreken en voor één of meerdere nachten aan het strand te genieten. Bij Parksville Bay en Craig Bay zijn de mooiste stranden te vinden. En als bijkomend voordeel, is bij dit gedeelte het zeewater net iets warmer waardoor zwemmen in zee aangenaam is. Binnen een half uur rijden vanaf Parksville zijn diverse provinciale parken te bezoeken. Zoals Englishman River Falls Provincial Park, waar je watervallen ziet als je een korte wandeling maakt.
Overnachting op een camping.
Dwars over Vancouver Island reis je naar Ucluelet. Neem de tijd, er zijn mooie stops onderweg, maar waar je echt even je benen moet strekken is het MacMillan Provincial Park met het fantastische Cathedral Grove, een woud van reusachtige Douglassparren. De grootste spar is ruim 75 meter hoog en heeft een doorsnede van 3 meter. Via boardwalks (houten plankiers, zo spaar je de kwetsbare natuur) loop je door het bijna sprookjesachtige bos met varens, mossen en woudreuzen.
Aan de westkust van Vancouver Island ligt Ucluelet (spreek uit als: juwkluwjet), een plek die ruim 4000 jaar geleden al werd bewoond door de First Nations. Sinds 1870 kwamen er vissers, missionarissen en handelaren richting de westkust. De kustlijn heeft zandstranden, rotsdelen, regenwouden en afgelegen baaien.
Het is de ideale bestemming om walvissen te spotten en te kajakken. Korte wandeltochten langs de kustlijn brengen je naar mossige regenwouden of de ruige kustlijn met rotsachtige kliffen.
Overnachting op een camping.
Ucluelet is de ideale bestemming voor je bezoek aan het Pacific Rim National Park. Delen van het park zijn goed toegankelijk, maar sommige delen zijn alleen per boot te bereiken. Ga met de boot naar de Broken Group Islands, een eilandengebied van rotsen, kanalen en afgelegen baaien. Dit gebied was het leefgebied van de First Nations.
Fanatieke wandelaars lopen een deel van de West Coast Trail. Dwars door de natuur en langs de kustlijn ligt deze lange route van wel 75 kilometer. Je kunt ook verschillende korte wandelingen maken!
In Canada kun je geen genoeg krijgen van het zien van beren. Onderneem een excursie per boot langs de kustlijn. Tijdens eb komen de beren naar de kust om vissen en schelpdieren te vangen, een ideaal moment om de dieren te spotten.
Overnachting op een camping.
Je zet koers naar Victoria; via het MacMillan Provincial Park rijd je naar de oostkust van Vancouver Island. Vervolgens langs de ruige kusten zuidwaarts richting Victoria.
Je waant je in het oude Engeland en niet alleen vanwege de vernoeming naar koningin Victoria. Er rijden rode dubbeldekkers en de huizen zijn veelal in de Victoriaanse stijl gebouwd, zoals het Craigdoarroch Castle en de parlementsgebouwen. Een high tea in het Empress Hotel is de kers op de taart. Deze prachtige gebouwen liggen downtown, bij de Inner Harbour. Het beste zicht op al dit moois heb je vanaf het water; een boottochtje maken is een aanrader. De watertaxi’s en watervliegtuigen gaan af en aan. Victoria is tevens de beste plek om orca’s te spotten.
Wandel door de City of Gardens, zoals Victoria ook wel wordt genoemd. Je kijkt je ogen uit in de Butchart Garden en in de tuinen bij het Hatley Castle; hier groeien de meest kleurrijke en exotische planten.
Overnachting op een camping.
Victoria is gunstig gelegen en buiten de haven spot je al snel dolfijnen en walvissen. Deze plek is dan ook een aanrader om een walvisexcursie te ondernemen. Heb je dat elders al gedaan en in Victoria al genoten van de High Tea en alle tuinen, parken en musea bezocht? Trek dan buiten de stad naar het Goldstream Provincial Park. Dit is het leefgebied van zalmen en adelaars. Een regenwoud-achtig natuurpark met watervallen en wandelpaden door de dichte natuur.
Overnachting op een camping.
Je rijdt van je hotel in Victoria naar de ferry-afvaart van Swartz Bay.
Je vaart van Victoria, vanuit de Swartz Bay haven naar Vancouver waar je aankomt in de Tsawwassen haven.
Je rijdt vanaf de ferry-afvaart van Vancouver naar je hotel.
Een volle dag om Vancouver te ontdekken. Ga naar het grote Stanley Park. Met veel fietspaden is er veel te zien. Ook vind je hier het plein met 9 totempalen. Vanaf dit park kijk je uit op de skyline van Vancouver.
Op een zonnige dag is Granville Island leuk om te bezoeken. De voormalige fabrieken op dit eiland zijn omgetoverd tot een sfeervolle plek met winkels, een markt, straatartiesten en terrasjes aan het water. Vancouver heeft daarnaast de grootste Chinatown van Canada.
Liever de natuur in? Ga dan naar de Capilano Suspension Bridge, even buiten de stad. Dit is een 140 meter lange hangbrug over het ravijn. En niet ver hiervandaan vind je Grouse Mountain. Een zeer populaire wandelroute is de steile Grouse Grind. Je kunt ook met de kabelbaan naar boven.
Overnachting op een camping.
Het camper avontuur zit erop. Je levert de camper bij de verhuurder in.
Na het inleveren van de camper ga je op eigen gelegenheid naar de luchthaven.
De onderstaande hotels hebben wij opgenomen in de reis, ook staan er suggesties in. Klik hieronder op de balkjes om de verschillende suggesties voor deze rondreis te bekijken. Staat het hotel van jouw keuze er niet bij, laat het ons weten wij kunnen bijna alle hotels aanbieden.
Verblijf in een goed middenklasse hotel in het centrum van Vancouver. De meeste wijken van Vancouver liggen op loopafstand van het hotel. Na een lange dag kun je in het zwembad ontspannen.
De prijzen zijn vanafprijzen, gebaseerd op het laagseizoen en exclusief intercontinentale vlucht. De prijs kan per vertrekdatum verschillen, de intercontinentale vlucht kunnen wij bijboeken. Neem contact met ons op, wij helpen jullie graag.
Het boeken via Van Verre biedt diverse voordelen, waaronder zekerheid, flexibiliteit, verzekering en mogelijke prijsvoordelen.
Allereerst kun je bij ons een ticket in optie zetten. Zo kunnen wij voor een bepaalde periode de prijs vasthouden van een ticket, zonder het ticket definitief te boeken. De optie is gratis en vrijblijvend, waardoor jij op je gemak in overleg met ons de rondreis kunt samenstellen.
Als het vliegticket en landarrangement samen een pakket vormen, valt jouw reis volledig onder de dekking van het SGR en Calamiteitenfonds. Ook is het ticket dan bij de meeste verzekeraars meeverzekerd in geval van annulering.
Daarnaast kunnen wij binnenlandse vluchten en intercontinentale vluchten gezamenlijk boeken, waardoor jouw overstap op een volgende vlucht verzekerd is.
Elke reisspecialist van Van Verre kent een aantal bestemmingen door en door, uit eigen reiservaring. We zorgen ervoor dat je reisaanvraag bij dé landendeskundige terechtkomt die jou alles kan vertellen over deze bestemming. Jullie stippelen samen een reisroute uit die aansluit op jouw reiswensen. Deze route werken we vervolgens uit tot een reisvoorstel met een uitgebreide dag-tot-dag beschrijving, hotelbeschrijvingen en praktische informatie. Per e-mail ontvang je een link naar jouw persoonlijke reisvoorstel.
Heb je vragen of wil je iets wijzigen? De landendeskundige bespreekt het graag persoonlijk met je. Is jouw reis helemaal naar wens? Dan leggen wij alle reisonderdelen voor je vast bij onze lokale partners op de bestemming.
Vrijblijvend en persoonlijk advies voor jullie privéreis? Onze reisspecialisten helpen je graag verder, via e-mail, telefoon, videobellen of bij ons op kantoor in Monnickendam.
Onze openingstijden zijn van ma t/m vr van 09.00 tot 17.30 uur.
Bel mij op +31299 475 083
Reisvoorstel aanvragenJe kunt een rondreis, excursie of onze tips opslaan om deze later gemakkelijk terug te vinden. Dit doe je door op het ‘hartje’ te klikken. Vervolgens kun je een reisvoorstel aanvragen door hieronder op de knop ‘reisvoorstel aanvragen’ te klikken.
Je hebt nog geen reisideeën toegevoegd
Je kunt reisideeën toevoegen door op het hartje te klikken bij een reis.
Reisvoorstel aanvragen
Je reisideeën verwerken we in een reisvoorstel, dat je binnenkort ontvangt. Misschien nemen we nog even contact met je op als we vragen of suggesties hebben. Liever bellen? Je kunt ons bereiken op +31(0)299-47 50 83 om je wensen door te spreken.
Reisvoorstel aanvragen